Ohlášení, Kolaudace

Pokud se Váš rodinný dům stavěl pouze na ohlášení, po dokončení stavby stačí pouze oznámení stavebnímu úřadu. To se podává 40 dní před začátkem užívání domu. Pokud jste však stavěli rodinný dům a bylo potřeba stavebního povolení, stavba musí projít kolaudačním řízením. To provádí stavební úřad formou schvalovací prohlídky, při které se zjistí, zda je dům postaven podle schváleného záměru a připraven k bezpečnému užívání. Při pozitivním vyhodnocení dostanete "kolaudační souhlas" a můžete začít bydlet.

Řešení interiéru

Poté, co jsme dokončili výstavbu domu se můžeme pustit do řešení interiéru. K tomu, abychom se mohli brzy nastěhovat, potřebujeme vykonat ještě pár kroků. Aby naše kroky měli po čem šlapat, musíme zhotovit podlahu. Je jen na nás, jaký materiál si zvolíme. Velmi moderní a oblíbené jsou plovoucí podlahy, které se úžasně doplňují s podlahovým topením.

V souvislosti s pokládkou podlahy v rodinném domě se zároveň usazují schody, pokud tedy vlastníme vícepodlažní dům. Dále nás čeká zařízení koupelen, které přizpůsobíme velikosti, tvaru a hlavně již zhotoveným odpadům. Výběr nejen obkladů, ale i sanity je v dnešní době obrovský a již mnoho obchodníků nám nabízí také návrhy koupelen, což nám při celkové výstavbě domu velmi usnadňuje výběr i rozhodování.

Dále nás čeká kuchyň. Snad nejdůležitější místo v domě. Často si necháváme vyrobit kuchyň na zakázku. Pravdou je, že pořizovací cena se tím zvyšuje. Výběr a objednání kuchyně se vzhledem k její výrobě rozhodně řeší již během výstavby domu. I vzhledem k umístění elektroinstalace, či rozvodů vody a odpadů, což je velmi dobré průběžně řešit již při výstavbě rodinného domu. To platí i u koupelen. Samozřejmostí moderního kuchyňského studia je návrh.

Zařízení interiéru

Po kolaudaci se již můžeme nastěhovat. Zařídit si interiér zabere mnoho času i práce. Cílem je především, abychom se cítili doma. Vymalování stěn a použití různých barev v domácnosti,  výběr krbu, koupě nábytku, nábytkových textílií, doplňky,.... K tomu všemu můžeme při dostatku peněz využít služeb různých firem, které se zabývají designérstvím interiérů. Můžeme si samozřejmě tvořit svůj rodinný dům bez pomoci, čistě svými pocity.

Úžasné pro spokojené a harmonické bydlení je také čínské učení FENG SHUI, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. I takto můžeme dosáhnout spokojeného bydlení v našem rodinnném domě, a tím i našeho života.

Venkovní úpravy

Současně se zařizováním interiéru domu mohou probíhat venkovní úpravy. Počínaje usazením plotu,  jenž můžeme vybírat z různých druhů plotů jako jsou kovové, betonové, dřevěné, z kamene, z keramiky, zděné, drátěný, živý a různě kombinované.  Škála výběru materiálů je opravdu veliká.

Dále probíhá srovnání pozemku pomocí zemní techniky, odvodnění,... A již nám nic nebrání ve vytváření naší vlastní zahrady. Nesmíme zapomenout na parkoviště, v dnešní době oblíbené pergolové stání, a s ním pak spojenou vjezdovou bránu. Chodníčky , posezení, setí trávy, sázení stromů. Zkrátka vytváření nejen domácí atmosféry v rodinném domě, ale i prostoru kolem něj.
Rodinné domy - technologie